5 věcí, které chcete vyhodit, ale můžete je ještě využít

admin
2. 5. 2019
Inspirace

Upcycling je, když vezmete zcela obyčejnou věc a proměníte ji v krásný předmět. Nebo ještě lépe – když ji dáte novou funkci. Internet je plný nápadů. Jenže abyste je realizovali, musíte být buď šikovní anebo mít přinejmenším truhlářskou dílnu.

Vybrali jsme pro vás 5 věcí z každodenního života, které je hračka upcyklovat a ještě je bude obdivovat každá návštěva.

Flaška, nebo lahev?

Stačí flaška od limonády nebo sklenice od okurek. Kdo je na sladké, sáhne po těch od marmelád – ty jsou také bezvadné. Sundejte etiketu, omyjte a teď už záleží na každém. Stačí uvázat provázek, nalepit washi pásku nebo obarvit. Každému, co mu zručnost stačí. Stejnou službu udělají i lehce pomačkané plechovky natřené barvou.

Knoflík má 4 životy

Uhlím už topí málokdo a kominík je vzácnější než vymírající hmyz. Přesto se chopte knoflíků. A lepidla. Za minutu vyrobíte výstřední připínáčky na nástěnku, elegantní svorky do zápisníku, slušivou pinetku nebo neobyčejný prsten pro kamarádky. Easy peasy.

Vy vyhazujete krabice od mléka?

Máte ještě mléko na bradě, co do zkušeností s upcyklováním? Tak snad jste se ještě nezbavili krabice. Místo ke kontejnerům skočte do květinářství. Vymyjte Tetra Pak, použijte barvy, fixy a minimalistická váza je na světě. Stejnou nikdo nemá. Pokud máte trpělivost, výborně vypadají i květináče a různé úložné pytlíky. V obchodech navíc podobné stojí víc, než kolik za ně chcete utratit.

Ve víně je potenciál

Ve víně je nejen pravda, ale hlavně potenciál. Žijte si jako v předražené hipsterské kavárně. Vyrobte z prázdných lahví lustr. Víme, to už je vyšší dívčí a to jsme si nedomluvili. Použijte korek. Dekorace a šperky pusťte z hlavy. Chce to něco praktického. Prostě ho jen napůl rozřízněte a na světě je „udělátko“ vychytanější než vychytávky z Ikei. Zavřete s ním třeba rozdělaný pytlík s oříšky.

Krabice – hodně parády za málo peněz

Schováváte doma krabice od bot, abyste je pak stejně všechny použili na vánoční cukroví? Opět stačí lepidlo, provázek, ozdobná páska nebo papír. Proč platit za úložné krabice, koše a organizéry, když si dokážete za pár minut vytvořit krásnější sami?

AUTOR
admin