DĚKUJEME ZA ZÁJEM O ZELENOU ENERGII. AKTUÁLNĚ MUSÍME PŘÍJEM NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ POZASTAVIT. VÍCE INFO
Zelená energie
28. 6. 2021
Zelená energie

Bojujeme proti energetickým šmejdům

28. 6. 2021
Takzvaní energošmejdi kazí pověst všem poctivým obchodníkům s energiemi. Ve svém podnikání běžně používají nátlak spolu s manipulativním a klamavým chováním. Toto je něco, co nám ale opravdu není po chuti – a proto jsme se připojili k iniciativě, kterou svolal Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR (SOCR ČR) společně s nejvýznamnějšími hráči napříč trhem, a vznikla tak Deklarace dodavatelů elektřiny a plynu na ochranu spotřebitele, jejímž hrdým signatářem jsme se stali.

Cílem této Deklarace je přispět ke kultivaci trhu s energiemi, posílit práva spotřebitelů, omezit řádění energetických šmejdů. Zavázali jsme se, že prostřednictvím Deklarace zákazníkům poskytneme záruku, a oni se tak budou moct spolehnout, že jim s námi nehrozí smlouvy, uzavřené na nesmyslně dlouhou dobu, drakonické smluvní pokuty nebo neetické chování – tedy věci, které jsou pro nás dávno naprosto samozřejmé, ale mít je na papíře není nikdy na škodu.

SOČR celou touto akcí míří na větší ochranu spotřebitele, a navíc se snaží prosadit změnu přijetí nové legislativy. Už teď se podařilo zavést řadu samoregulačních opatření u většiny dodavatelů energií, ale skutečně úspěšní může být jen s podporou státu a zákonodárců – právě oni mají nyní v rukou osud novely energetického zákona a mnoha slušných lidí.

Přečtěte si víc o Deklaraci a podívejte se, kdo je pod ní podepsaný vedle nás.