PŘIPOJTE SE K NÁM, MÁME PRO VÁS NOVÝ TARIF. MÁM ZÁJEM

Vyrábějte čistou elektřinu ze slunce

Proměňte střechu svého domu v solární elektrárnu

Chcete podpořit čistší a zelenější budoucnost? Láká vás částečná energetická soběstačnost?

Díky našim partnerům pro vás máme komplexní řešení na klíč. Ať už zvolíte jednoduchou instalaci střešní fotovoltaiky, nebo kombinaci FVE s akumulátory, ohřevem vody a třeba i s tepelným čerpadlem, vše zařídíme od návrhu až po připojení do distribuční sítě – a navíc s garantovanou dotací!

3 důvody, proč investovat do vlastní FVE

Šetrně k přírodě

Udělejte další krok k ekologickému bydlení. Získávat čistou elektrickou energii přímo ze slunečního záření je šetrné k životnímu prostředí.

Větší nezávislost

Díky využití zelené energie z vlastní fotovoltaické elektrárny na střeše vašeho domku budete méně závislí na dodávkách elektřiny od vašeho dodavatele.

Úspornější bydlení

S vlastní fotovoltaikou zaplatíte za elektřinu pro svou domácnost méně. Ročně uspoříte minimálně 8 000 korun. Vaše investice se vám vrátí již za 7 až 10 let.

To mě zajímá

Jak to funguje

1

Máte zájem o domácí fotovoltaickou elektrárnu? Nechte nám na sebe kontakt a spojí se s vámi specialista na fotovoltaiku od našich prověřených partnerů a vše s vámi probere.

2

Veškeré zařizování nechte na odbornících. Naši prověření partneři vám navrhnou nejvhodnější řešení na klíč a provedou vás celým procesem od výběru systému přes pomoc s financováním až po instalaci a konečné připojení výroby do distribuční sítě.

3

Navíc od vás výhodně vykoupíme veškerou elektřinu, kterou sami nespotřebujete za výhodnou cenu až 1 500 Kč / MWh. A když budete chtít mít zelenou elektřinu ve svých zásuvkách i ve chvíli, kdy bude zrovna pod mrakem, připojíme vás k naší čisté Elektřině Nazeleno!

To mě zajímá

Získávat čistou energii ze slunce je jednoduché!

Podpořte čistší a zelenější budoucnost. Díky našim partnerům pro vás máme komplexní řešení fotovoltaiky na klíč – a navíc s garantovanou dotací!

Rádi vám doporučíme spolehlivého instalačního partnera, který vám navrhne vhodné řešení, vyřídí dotaci, zajistí realizaci realizaci a pozáruční servis. My budeme dál dělat to, co nám jde nejlépe – vykupovat a dodávat zelenou elektřinu.

Ideální je střecha se sklonem 35° a jižní orientací. Fotovoltaické panely lze však umístit na střechu v podstatě jakéhokoliv sklonu, která je obrácená na jih, východ či západ. Krytina může být libovolná (tašky, plech, eternit, asfaltový šindel…). Fotovoltaické panely můžete také integrovat do střechy, pak plní funkci střešní krytiny. Detaily vám vysvětlí technik v rámci individuální konzultace.

Jako majitel rodinného domu můžete čerpat investiční dotaci z programu Nová zelená úsporám. Díky našim zkušenostem dokážeme už během bezplatného posouzení odhadnout, zda daný projekt dotaci obdrží. Výši dotace vám potvrdíme už při konzultaci.

Náklady na fotovoltaický systém bez akumulace elektrické energie s tepelným využitím přebytků začínají po započtení dotace na 60 tisíc korun. Podle druhu instalace a místa realizace můžete čerpat investiční dotaci od 60 do 170 tisíc korun. Požádejte nás o nezávaznou kalkulaci.

Samotná instalace zpravidla zabere jeden až dva dny a vy musíte pouze zpřístupnit prostory.

Ano, solární elektrárnu si bez problémů můžete pojistit proti živelným pohromám, vandalství, krádeži nebo ztrátám způsobenými výpadky výroby. Vhodnou variantu pojištění vám doporučí vaše pojišťovna.

Na provoz elektrárny do výkonu 10 kWp nemusíte mít od 1. 1. 2016 žádnou licenci. U fotovoltaických elektráren připojených do distribuční sítě je však nezbytné schválení příslušnou distribuční společnosti (ČEZ, EON nebo PRE Distribuce). Vyjádření stavebního úřadu není v naprosté většině instalací střešních elektráren na rodinné domy potřeba, je však nutné splnit určité podmínky. Veškerou dokumentaci a povolení jsme schopni zajistit, detaily s vámi projedná náš technik.

Návratnost investice do FVE velmi záleží na zvolené variantě; obvykle je to 8 a více let. Ekonomické aspekty instalace a návratnost vám blíže upřesní náš specialista v rámci konzultace.

U moderních monokrystalických panelů je nyní standardem 15letá záruka na mechanické části a 25letá záruka na to, že výkon panelu neklesne pod 80 % jeho jmenovité hodnoty. Reálná předpokládaná efektivní životnost je však ještě mnohem delší, bez problémů může dosahovat 30 až 40 let.

Ano. Pokud se se svým solárním panelem připojíte k našemu tarifu Elektřina Nazeleno, nabídneme vám 1 500 korun za každou MWh. Fakturování se bát nemusíte – udělali jsme ho tak jednoduché, jak to jen jde. Předvyplněnou fakturu vám pošleme e-mailem, vy ji jen zkontrolujete a doplníte o identifikátor svého odběrného místa.

A když budete chtít mít zelenou elektřinu ve svých zásuvkách i ve chvíli, kdy bude zrovna pod mrakem, připojíme vás k naší čisté Elektřině Nazeleno! S plnou mocí vyřešíme celý přechod na čistou elektřinu za vás.

Přemýšlíte o solárních panelech?

Ať už máte jasný plán nebo zatím jen zvažujete myšlenku na výrobu vlastní zelené energie ze slunce, spojte se s námi. Projdeme s vámi, jak to celé funguje.

Nebo nám nechte vzkaz

Vaše osobní data jsou u nás v bezpečí