NOVINKA! Máte plyn? Připojte se k ekologičtějšímu Plynu Naplno! To mě zajímá

Díky IKEA se k zelené elektřině připojíte levněji

Třídíte odpad, nakupujete do vlastní tašky a milujete biopotraviny. Udělejte další krok k ekologicky šetrnému bydlení a připojte se k zelené elektřině. Pomůžete udržitelné budoucnosti a podpoříte i malé české výrobce této eco-friendly energie.

To mě zajímá

Ušetřete planetu i peníze

Všem členům klubu IKEA Family přinášíme tu nejvýhodnější cenu za zelenou elektřinu.

Připojte se a získejte hned dvě výhody!

1

Sleva
na přivítanou

Nově příchozí vítáme s otevřenou náručí. Připojení na celý první rok získáte o 857 Kč levněji. Promineme vám totiž celý stálý měsíční plat za odběrné místo.
Členové klubu IKEA Family získají slevu v položce „měsíční poplatek za odběrné místo“ v souhrnné výši 857, - Kč vč. DPH pro první rok dodávek (tj. 59,- Kč bez DPH měsíčně po dobu 12 kalendářních měsíců).
2

Dárek, kterým
si posvítíte

Proč rovnou nepřejít na osvětlení LED? Každou nově podepsanou smlouvu odměníme poukázkou k nákupu v obchodním domě IKEA v hodnotě 250 Kč. Potěšíte tak planetu i svou peněženku.
Poukázku od nás obdržíte hned následující měsíc po podpisu smlouvy.

Připojte se hned,
zabere to jen 3 minuty.

100% ekologická elektřina

Naše zelená elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů. Patří mezi top 15 projektů, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), a mění Česko k lepšímu.

Artboard 1 copy

Dostupná pro každého

Připojením k zelené energii můžete udělat zas o kousek víc pro čistší a zdravější životní prostředí. Je to jednoduchý a dostupný způsob, jak se zapojit do jeho ochrany. Vaše skvělé rozhodnutí pomoci přírodě odměníme speciální nabídkou pro členy IKEA Family.
vitr

Čistá, česká energie

Zelená elektřina neznečišťuje ovzduší a nezatěžuje přírodu. Našimi dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další obnovitelné zdroje. Elektřinu pro vás získáváme pouze ze zdrojů v České republice. Svým rozhodnutím připojit se k nám můžete podpořit nejen přírodu, ale třeba i pana Švestku s jeho malou vodní elektrárnou v Nižboru. A to stojí za to, ne?
lampicka

Jednoduše u vás doma

Připojit domácnost k zelené elektřině je jednoduché, nemusíte se o nic starat a obávat se složitých procesů, nových kabelů a elektroměrů. Všechno zařídíme za vás. A vy jen budete žít a svítit Nazeleno.

Buďte bez obav, nemusíte

se-vazat
nikam chodit
K elektřině Nazeleno se můžete připojit jednoduše na webu nebo z mobilu.
nikam-chodit
se bát papírování
S plnou mocí vyřešíme celý přechod na čistou elektřinu za vás.
si delat staroti
se vázat
Naše výpovědní doba je férová – odejít můžete už za pouhý měsíc.
dum
mít solární panel
Elektřina z obnovitelných zdrojů je dostupná všem domácnostem v každém městě i obci v ČR.
Jdu do toho

Kde se bere 100% ekologická elektřina?

Naše elektřina pochází 100% z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

Majitel vodní elektrárny Miloš Švestka (vlevo)

Nižbor

O vodní elektrárnu v Nižboru, která funguje již od roku 2012, se stará Miloš Švestka. Součástí stavby je i přechod pro ryby.
Luboš Salaba před větrnou elektrárnou v Jindřichovicích

Jindřichovice

Větrná elektrárna na severu Čech je první svého druhu, která byla připojená do celostátní sítě.
Milan Kazda v Kněžické bioplynce

Kněžice

V malé vesnici u Nymburka vyrábějí elektřinu ze zemědělského odpadu i zbytků ze školní jídelny.

Vaše časté dotazy

kontakt 1
1.

Najděte své vyúčtování za elektřinu.

kontakt 2
2.

Vyfoťte ho a nahrajte sem.

3.

Hotovo! Spojíme se s vámi a připravíme smlouvu Nazeleno. Tu pak budete moci jednoduše podepsat na mobilu nebo počítači.

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Každé odběrné místo je specifické. Rádi vám připravíme cenovou kalkulaci pro váš byt, dům či firmu. Stačí zaslat vaše poslední vyúčtování, ze kterého vyčteme všechny potřebné technické parametry, nebo vyplnit naši online kalkulačku.

Ano. Přebytky ze střešní fotovoltaické elektrárny nám už prodává více než 500 menších výrobců. Pokud budete i odebírat elektřinu v tarifu Nazeleno ve dnech, když slunce nesvítí, zaplatíme vám 1000 Kč/MWh. Pokud od nás elektřinu odebírat nechcete, zaplatíme vám 500 Kč/MWh. Více informací o výkupu přebytků energie si přečtěte zde.

Cena naší zelené energie je srovnatelná s nabídkou ostatních dodavatelů elektřiny. Nesnažíme se být nejlevnější, ale naším cílem je šetrná energetika a podpora lokálních výrobců energie z obnovitelných zdrojů. Podívejte se, kolik nejčastěji platí naši zákazníci ve srovnání s nejběžnějšími tarify největších energetických společností. Rádi vám spočítáme, kolik budete ve své domácnosti nebo firmě platit vy.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i Elektřina Nazeleno.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

Jdu do toho

Připojte se bez obav i po telefonu

Jsme tu pro vás na