O nás

o-nas
1.

Jsme první dodavatel elektřiny, která pochází jen z obnovitelných zdrojů.

Jako součást skupiny Nano Energies jsme k zelené energii od roku 2008 připojili tisíce domácností a firem po celé České republice.
100 %

Energie, kterou vykupujeme od výrobců, je stoprocentně zelená.

To vám garantujeme nejen my, ale také každoroční nezávislé ověření společností PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o.
10 %

Každý rok věnujeme deset procent ze zisku Nano Energies potřebným.

Dalších 10 % investujeme do výzkumu a vývoje nových technologií pro sdílení elektřiny třeba mezi sousedy.

Náš příběh začal velkým nárazem

Artboard 1

Všechno je k něčemu dobré

Myšlenka Elektřiny Nazeleno vznikla v roce 2008 díky nárazu Petra Rokůska, našeho zakladatele, do elektrického transformátoru. Bez nadsázky lze říct, že kdyby nebylo jeho vážného nárazu, nezačali bychom nabízet čistou elektřinu. Z Petrových tří měsíců na lůžku v nemocnici totiž vzešel plán vybudovat společnost Nano Energies.
Artboard 1 copy

Budoucnost je skvělá, ale začít zítra je pozdě

Žijeme vizí, ve které jsou města a jejich obyvatelé mnohem soběstačnější, díky novým technologiím mnohem lépe využívají energii a nežijí na dluh planety. Tvoříme svobodnější budoucnost, ve které nebudeme závislí na velkých centralizovaných zdrojích, které nejsou bezpečné a jejichž výpadek či porucha dnes ohrožují neuvěřitelně velký počet lidí. Čeká nás demokratizace energetiky.
Artboard 1 copy 2

Zelená je signál

Přinášíme na trh s elektřinou novou hodnotu. Dáváme zákazníkům možnost podpořit alternativu k velkým elektrárnám. Malým výrobcům energie z obnovitelných zdrojů vysíláme jasný signál, že přírodní zdroje jsou budoucnost. Je úžasné, že jsme s Elektřinou Nazeleno získali důvěru tisícovek domácností a firem, kteří se k nám připojují a ukazují nový směr.

Poznejte nás blíž

Věříme v udržitelnost, smysluplnost a férovost. Myšlenka obnovitelných zdrojů a peer-to-peer sdílení elektřiny propojuje vše, co děláme. Stavíme na respektu k sobě samým, k planetě a životnímu prostředí. Každý z nás se snaží, aby se k zelené energii přiklonilo více lidí podobně jako tomu je jinde ve světě.
CEO
Stanislav Chvála
Čistá energie dává 100% smysl. Na nás je, abyste měli z elektřiny z obnovitelných zdrojů dobrý pocit. Jedině tehdy bude čistá elektřina v každé domácnosti a firmě. Děkuji, že nám s tím pomáháte.
obchodník
Lukáš Svačina
Odpovědně vyrábět, chytře využívat, uvážlivě spotřebovávat – budoucnost energetiky je teď.
obchodník
Jakub Vrbata
Bořím konvenční energetiku a to mě baví ze všeho nejvíc.
ředitelka financí
Iveta Přibylová
Láska je jako elektřina. Není ji vidět, ale když ji máme, rozsvítí celý svět. Proto ji obchodujeme s láskou.
manažerka marketingu
Lenka Hořáková
Snažíme se inspirovat k objevování energie přírody kolem nás a v sobě samých.
projektový manažer
Josef Pavlík
Planetu máme jen jednu. Proto jsem se rozhodl věnovat čas a energii systematickým aktivitám pro její záchranu.
HR power
Milan Pavlíček
Nemáme nijak definované hodnoty, nemáme je na zdech ani v brožurkách, není to potřeba. Klíčové je, že se chováme férově, transparentně a korektně.

Kdo stojí za Nano Energies?

Věříme, že se má podnikat a investovat tak, aby to prospívalo planetě a lidem, kteří na ní žijí.

ZAKLADATEL
Petr Rokůsek
Náš zakladatel a vizionář v oblasti udržitelné ekonomiky a moderní energetiky. Svým dlouholetým podnikáním ukazuje, jak lze chytře spojovat přírodu a technologie. Založil i investiční fond Bluelight.LI zaměřující se na byznysové investice s pozitivním dopadem na Zemi.
ČLEN PŘEDSTAVENSTVA
Tomáš Janeček
Úspěšný český podnikatel a investor. Dlouhodobě působí ve společnosti RSJ a investičním fondu RSJ Private Equity. Je zároveň předsedou představenstva v Duhovka Group, která stojí za uceleným systémem vzdělávání pro děti a mladistvé. Součástí Nano Energies se stal v roce 2012.
ČLEN PŘEDSTAVENSTVA
Petr Němec
Spoluzakladatel farmaceutické společnosti Swixx Biopharma a také PharmaSwiss SA, kterou do roku 2010 také řídil. Od roku 2012 je Petr partnerem a investorem ve společnosti SEBRE, za kterou stojí například budova DRN, ve které sídlíme.
ČLEN PŘEDSTAVENSTVA
Petr Zahradník
S partnery založil společnost zaměřenou na vývoj softwaru pro algoritmické obchodování, kterou dodnes řídí. Také se věnuje oblasti strojového porozumění obrazu či textu. Petr rád aplikuje vědecké poznatky a vytváří důmyslná řešení zdánlivě nesrozumitelných problémů.

Příroda je dokonalá technologie. Chceme proto všem lidem v Česku otevřít cestu k obnovitelným zdrojům energie.

Petr Rokůsek
pro magazín Forbes

Energie našeho podnikání

Voda, vítr a slunce nám poskytují energii, kterou vracíme přírodě zpět odpovědným podnikáním. Podporujeme neziskové projekty a občanskou společnost.

Vaše časté dotazy

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i elektřina Nazeleno.