NOVINKA! Máte plyn? Připojte se k ekologičtějšímu Plynu Naplno! To mě zajímá

O nás

o-nas
1.

Jsme první dodavatel elektřiny, která pochází jen z obnovitelných zdrojů.

Jako součást skupiny Nano Energies jsme k zelené energii od roku 2008 připojili tisíce domácností a firem po celé České republice.
100 %

Energie, kterou vykupujeme od výrobců, je stoprocentně zelená.

To vám garantujeme nejen my, ale také každoroční nezávislé ověření společností PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o.
10 %

Každý rok věnujeme deset procent ze zisku Nano Energies potřebným.

Dalších 10 % investujeme do výzkumu a vývoje nových technologií pro sdílení elektřiny třeba mezi sousedy.

Náš příběh začal velkým nárazem

Artboard 1

Všechno je k něčemu dobré

Myšlenka Elektřiny Nazeleno vznikla v roce 2008 díky nárazu Petra Rokůska, našeho zakladatele, do elektrického transformátoru. Bez nadsázky lze říct, že kdyby nebylo jeho vážného nárazu, nezačali bychom nabízet čistou elektřinu. Z Petrových tří měsíců na lůžku v nemocnici totiž vzešel plán vybudovat společnost Nano Energies.
Artboard 1 copy

Budoucnost je skvělá, ale začít zítra je pozdě

Žijeme vizí, ve které jsou města a jejich obyvatelé mnohem soběstačnější, díky novým technologiím mnohem lépe využívají energii a nežijí na dluh planety. Tvoříme svobodnější budoucnost, ve které nebudeme závislí na velkých centralizovaných zdrojích, které nejsou bezpečné a jejichž výpadek či porucha dnes ohrožují neuvěřitelně velký počet lidí. Čeká nás demokratizace energetiky.
Artboard 1 copy 2

Zelená je signál

Přinášíme na trh s elektřinou novou hodnotu. Dáváme zákazníkům možnost podpořit alternativu k velkým elektrárnám. Malým výrobcům energie z obnovitelných zdrojů vysíláme jasný signál, že přírodní zdroje jsou budoucnost. Je úžasné, že jsme s Elektřinou Nazeleno získali důvěru tisícovek domácností a firem, kteří se k nám připojují a ukazují nový směr.

Zelená plynu

Zelenou chceme dát i bioplynu, jen ho prozatím není v soustavě tolik, aby stoprocentně pokryl spotřebu našich zákazníků. Neustále však hledáme nové dodavatele a ve chvíli, kdy bude zdrojů dostatek, může zelený plyn proudit těm, kteří od nás doposud odebírají zemní plyn. Do té doby budeme pomáhat přírodě finančně. Za každého nově připojeného zákazníka přispíváme každý rok na projekty snižování uhlíkové stopy spotřebovaného zemního plynu.

Poznejte nás blíž

Věříme v udržitelnost, smysluplnost a férovost. Myšlenka obnovitelných zdrojů a peer-to-peer sdílení elektřiny propojuje vše, co děláme. Stavíme na respektu k sobě samým, k planetě a životnímu prostředí. Každý z nás se snaží, aby se k zelené energii přiklonilo více lidí podobně jako tomu je jinde ve světě.
CEO
Stanislav Chvála
Čistá energie dává 100% smysl. Na nás je, abyste měli z elektřiny z obnovitelných zdrojů dobrý pocit. Jedině tehdy bude čistá elektřina v každé domácnosti a firmě. Děkuji, že nám s tím pomáháte.
František Vašek
ředitel Nano Green
František Vašek
Pomáháme novým projektům na svět a hledáme cesty tam, kde dosud stojí bariéry. Chceme udělat z odběratelů a výrobců jednu rodinu, podporovat komunity a umožnit jim se osvobodit díky tomu, co je spojuje a co chtějí mít.
obchodník
Lukáš Svačina
Odpovědně vyrábět, chytře využívat, uvážlivě spotřebovávat – budoucnost energetiky je teď.
obchodník
Jakub Vrbata
Bořím konvenční energetiku a to mě baví ze všeho nejvíc.
ředitelka financí
Iveta Přibylová
Láska je jako elektřina. Není ji vidět, ale když ji máme, rozsvítí celý svět. Proto ji obchodujeme s láskou.
manažerka marketingu
Lenka Hořáková
Snažíme se inspirovat k objevování energie přírody kolem nás a v sobě samých.
projektový manažer
Josef Pavlík
Planetu máme jen jednu. Proto jsem se rozhodl věnovat čas a energii systematickým aktivitám pro její záchranu.
HR power
Milan Pavlíček
Nemáme nijak definované hodnoty, nemáme je na zdech ani v brožurkách, není to potřeba. Klíčové je, že se chováme férově, transparentně a korektně.

Kdo stojí za Nano Energies?

Věříme, že se má podnikat a investovat tak, aby to prospívalo planetě a lidem, kteří na ní žijí.

ZAKLADATEL A PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA
Petr Rokůsek
Náš zakladatel a vizionář v oblasti udržitelné ekonomiky a moderní energetiky. Svým dlouholetým podnikáním ukazuje, jak lze chytře spojovat přírodu a technologie. Založil i investiční fond Bluelight.LI zaměřující se na byznysové investice s pozitivním dopadem na Zemi.
MÍSTOPŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA
Petr Zahradník
S partnery založil společnost zaměřenou na vývoj softwaru pro algoritmické obchodování, kterou dodnes řídí. Také se věnuje oblasti strojového porozumění obrazu či textu. Petr rád aplikuje vědecké poznatky a vytváří důmyslná řešení zdánlivě nesrozumitelných problémů.
ČLEN PŘEDSTAVENSTVA
Tomáš Janeček
Úspěšný český podnikatel a investor. Dlouhodobě působí ve společnosti RSJ a investičním fondu RSJ Private Equity. Je zároveň předsedou představenstva v Duhovka Group, která stojí za uceleným systémem vzdělávání pro děti a mladistvé. Součástí Nano Energies se stal v roce 2012.
INVESTOR
Petr Němec
Spoluzakladatel farmaceutické společnosti Swixx Biopharma a také PharmaSwiss SA, kterou do roku 2010 také řídil. Od roku 2012 je Petr partnerem a investorem ve společnosti SEBRE, za kterou stojí například budova DRN, ve které sídlíme.

Příroda je dokonalá technologie. Chceme proto všem lidem v Česku otevřít cestu k obnovitelným zdrojům energie.

Petr Rokůsek
pro magazín Forbes

Energie našeho podnikání

Voda, vítr a slunce nám poskytují energii, kterou vracíme přírodě zpět odpovědným podnikáním. Podporujeme neziskové projekty a občanskou společnost.

Vaše časté dotazy

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i Elektřina Nazeleno.