100% ekologická elektřina

Naše elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

45 %

Biomasa

Zemědělský odpad, dřevní štěpka nebo čistírenské kaly – právě těmito materiály krmí své elektrárny výrobci, od kterých energii vykupujeme. Jedním z nich je i elektrárna v Mostku, která zpracovává také slámu z obilovin nebo řepky.
37 %

Vítr

Nejšetrnější elektřina ze všech obnovitelných zdrojů k nám proudí z menších turbín na kopcích v českém pohraničí – třeba z Jindřichovic pod Smrkem, kde se otáčejí vrtule již od roku 2003.
11 %

Bioplyn

K výrobě elektřiny z bioplynu poslouží i kdejaký odpad. Ať už jde o prošlé potraviny nebo odpadní vody ze zemědělství, stanice ve středočeských Kněžicích je přemění na elektrickou energii.
4 %

Slunce

Velká solární pole nejsou ekologicky šťastné řešení. Energii ze slunce proto odebíráme z více než pěti set míst, kde mají panel na střeše rodinného domu nebo výrobní haly.
3 %

Voda

Vodní energii čerpáme z menších vodních elektráren – z takových, které nezapomínají ani na rybí přechody. Jejich elektřina k nám teče nejčastěji od Berounky nebo z potoků na Vysočině.

Vaše časté dotazy

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Cena naší zelené energie je srovnatelná s nabídkou ostatních dodavatelů elektřiny. Nesnažíme se být nejlevnější, ale naším cílem je šetrná energetika a podpora lokálních výrobců energie z obnovitelných zdrojů. Podívejte se, kolik nejčastěji platí naši zákazníci ve srovnání s nejběžnějšími tarify největších energetických společností. Rádi vám spočítáme, kolik budete ve své domácnosti nebo firmě platit vy.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i elektřina Nazeleno.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

V případě, že už je odběrné místo připojené k elektřině Nazeleno, rezervujeme si na vyřízení 14 dní. Pokud ale náleží jinému obchodníkovi, lhůta se prodlužuje na 30 dní, protože musíme podat výpověď s požadavkem na ukončení dodávky.

Jak poznáte, že je naše energie 100% Nazeleno?

nase energie

Elektřina Nazeleno k vám proudí od malých lokálních výrobců 100% z obnovitelných zdrojů. Všechny naše výrobce osobně známe a máme s nimi dlouhodobé vztahy. Způsob výroby elektřiny je pro nás to nejdůležitější a její původ nedokládáme pouze na papíře zárukami původu z obnovitelných zdrojů, které lze koupit i ze zdrojů mimo Česko.

nase energie

Jak poznáte, že je naše energie 100% Nazeleno?

Elektřina Nazeleno k vám proudí od malých lokálních výrobců 100% z obnovitelných zdrojů. Všechny naše výrobce osobně známe a máme s nimi dlouhodobé vztahy. Způsob výroby elektřiny je pro nás to nejdůležitější a její původ nedokládáme pouze na papíře zárukami původu z obnovitelných zdrojů, které lze koupit i ze zdrojů mimo Česko.