DĚKUJEME ZA ZÁJEM O ZELENOU ENERGII. AKTUÁLNĚ MUSÍME PŘÍJEM NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ POZASTAVIT. VÍCE INFO

100% ekologická elektřina

Začali jsme se zajímat o biopotraviny, naučili se třídit, snažíme se obejít bez hromady zbytečných obalů po každém nákupu. Zelená energie k udržitelnému životu prostě patří.

Artboard 1 copy

Zelená je dobrá pro nás i pro planetu

Energie a klima spolu přímo souvisí, vždyť téměř 60 % skleníkových plynů v ČR pochází právě z energetiky. Ve srovnání s fosilními palivy jako je uhlí, ropa a zemní plyn se při výrobě energie z obnovitelných zdrojů neuvolňuje vůbec žádné nebo nižší množství CO2. Připojením k elektřině z obnovitelných zdrojů přispějete ke zmírňování klimatické změny.
lampicka

Elektřina z obnovitelných zdrojů je stabilní

Nemusíte mít obavy z výpadků elektrické energie, která pochází z obnovitelných zdrojů. Elektřinu Nazeleno totiž chytře skládáme z více zdrojů. Energii ze slunce a větru, která je závislá na počasí, doplňujeme energií ze stabilních zdrojů, které vyrábějí pořád - třeba vodní elektrárny a bioplynky. Nikdy se vám tak nestane, že by za vaši spotřebu muselo jít do sítě více energie z konvenčních zdrojů.
firmy 1

Čistá elektřina je férová

Elektřinu Nazeleno vyrábějí lokální, čeští a moravští dodavatelé, s nimiž se osobně známe. Jsou pro nás důležitými partnery, ke kterým chováme respekt a platíme jim férovou cenu. Podívejte se, z jakých zdrojů naše elektřina pochází. A protože vám chceme dát ještě větší jistotu, necháváme si každoročně zpracovat nezávislé ověření původu od společnosti PricewaterhouseCoopers Audit.

Jak se do vaší zásuvky dostane zelená energie?

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře, která do něj přitéká z různých zdrojů. Také do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více domácností a firem zvolí zelenou energií, tím více ji do sítě dodáme. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

Elektřina Nazeleno je opravdu zelená

Všichni naši dodavatelé vyrábějí pouze čistou elektřinu. Elektřinu pocházející z uhlí nebo jádra u nás vážně nenajdete. Nelepíme zelené nálepky na běžné tarify ani se neuchylujeme k tomu, že bychom původ z obnovitelných zdrojů dokládali pouze papírově tzv. zárukami původu.

Energie obchodníků s elektřinou

obchodnici

Energie v tarifu Nazeleno

tarif

Naše zdroje

Naše elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

vitr
29 %

Vítr

Nejšetrnější elektřina ze všech obnovitelných zdrojů k nám proudí z menších turbín na kopcích v českém pohraničí – třeba z Jindřichovic pod Smrkem, kde se otáčejí vrtule již od roku 2003.
bioplyn
16 %

Bioplyn

K výrobě elektřiny z bioplynu poslouží i kdejaký odpad. Ať už jde o prošlé potraviny nebo odpadní vody ze zemědělství, stanice ve středočeských Kněžicích je přemění na elektrickou energii. Jakmile to bude možné, začneme nabízet i zelený plyn.
slunce
5 %

Slunce

Velká solární pole nejsou ekologicky šťastné řešení. Energii ze slunce proto odebíráme z více než pěti set míst, kde mají panel na střeše rodinného domu nebo výrobní haly.
voda
50 %

Voda

Vodní energii čerpáme z menších vodních elektráren – z takových, které nezapomínají ani na rybí přechody. Jejich elektřina k nám teče nejčastěji od Berounky nebo z potoků na Vysočině.

Vaše časté dotazy

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Cena naší zelené energie je srovnatelná s nabídkou ostatních dodavatelů elektřiny. Nesnažíme se být nejlevnější, ale naším cílem je šetrná energetika a podpora lokálních výrobců energie z obnovitelných zdrojů. Podívejte se, kolik nejčastěji platí naši zákazníci ve srovnání s nejběžnějšími tarify největších energetických společností. Rádi vám spočítáme, kolik budete ve své domácnosti nebo firmě platit vy.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i Elektřina Nazeleno.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

V případě, že už je odběrné místo připojené k elektřině Nazeleno, rezervujeme si na vyřízení 14 dní. Pokud ale náleží jinému obchodníkovi, lhůta se prodlužuje na 30 dní, protože musíme podat výpověď s požadavkem na ukončení dodávky.