DĚKUJEME ZA ZÁJEM O ZELENOU ENERGII. AKTUÁLNĚ MUSÍME PŘÍJEM NOVÝCH ZÁKAZNÍKŮ POZASTAVIT. VÍCE INFO

#nemusíš

Život je plný voleb, i vy můžete udělat tu správnou

#nemusíme třídit odpad, jíst zdravě a už vůbec se nemusíme chovat zodpovědně, ale přesto to děláme. I vy teď můžete udělat další dobré rozhodnutí a připojit se k zelené energii. Můžete, ale #nemusíte. Je jen na vás, jak se rozhodnete.

100% ekologická elektřina

#nemusíte pochybovat – naše zelená elektřina pochází stoprocentně z ekologicky čistých zdrojů. Patří mezi top 15 projektů, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs), a mění Česko k lepšímu.

vitr

Čistá, česká energie

Zelená elektřina neznečišťuje ovzduší a nezatěžuje přírodu. Našimi dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další obnovitelné zdroje. Elektřinu pro vás získáváme pouze ze zdrojů v České republice. Svým rozhodnutím připojit se k nám můžete podpořit nejen přírodu, ale třeba i pana Švestku s jeho malou vodní elektrárnou v Nižboru. A to stojí za to, ne?

Dostupná pro každého

Připojením k zelené energii můžete udělat zas o kousek víc pro čistší a zdravější životní prostředí. Je to jednoduchý a dostupný způsob, jak se zapojit do jeho ochrany. Všichni se snažíme chovat udržitelněji a přechod k zelené energii je jen další dobrou volbou, jak přispět. Zelená elektřina ozdraví vaši domácnost a pomůže přírodě.
lampicka

Jednoduše u vás doma

Připojit domácnost k zelené elektřině je jednoduché, #nemusíte se o nic starat a obávat se složitých procesů, nových kabelů a elektroměrů. Všechno zařídíme za vás. A vy jen budete žít a svítit Nazeleno.

Levnější, než si myslíte

#nemusíte se bát – zelená elektřina je v průměru jen o pouhých 5 % dražší než ta klasická! Podobně jako u biopotravin stojí za to si za kvalitu a férové podmínky připlatit.

byt

Malý byt

představte si 2 + kk
747 Kč
měsíční platba za spotřebu elektřiny
velky byt

velký byt

představte si 4 + 1
1 062 Kč
měsíční platba za spotřebu elektřiny
dum

Dům bez vytápění

představte si 5 + 1
1 458 Kč
měsíční platba za spotřebu elektřiny

Zabere to jen 5 minut!

Jsme tu pro vás na

#nemusíte

se-vazat
nikam chodit
K elektřině Nazeleno se můžete připojit jednoduše na webu nebo z mobilu.
nikam-chodit
se bát papírování
S plnou mocí vyřešíme celý přechod na čistou elektřinu za vás.
si delat staroti
se vázat
Naše výpovědní doba je férová – odejít můžete už za pouhý měsíc.
dum
mít solární panel
Elektřina z obnovitelných zdrojů je dostupná všem domácnostem v každém městě i obci v ČR.

Kde se bere 100% ekologická elektřina?

Naše elektřina pochází 100% z ekologicky čistých zdrojů od konkrétních malovýrobců, které dobře známe. Mrkněte, odkud může proudit i k vám.

Nižbor

O vodní elektrárnu v Nižboru, která funguje již od roku 2012, se stará Miloš Švestka. Součástí stavby je i přechod pro ryby.

Jindřichovice pod Smrkem

Větrná elektrárna na severu Čech je první svého druhu, která byla připojena do celorepublikové sítě.

Kněžice

V menší obci u Nymburka vyrábějí elektřinu ze zemědělského odpadu i zbytků ze školní jídelny.

#můžeme vám posílat novinky ze světa Nazeleno?

Budeme rádi, když nám na sebe necháte svůj e-mail.

Vaše časté dotazy

kontakt 1
1.

Najděte své vyúčtování za elektřinu.

kontakt 2
2.

Vyfoťte ho a nahrajte sem.

3.

Hotovo! Spojíme se s vámi a připravíme smlouvu Nazeleno. Tu pak budete moci jednoduše podepsat na mobilu nebo počítači.

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Každé odběrné místo je specifické. Rádi vám připravíme cenovou kalkulaci pro váš byt, dům či firmu. Stačí zaslat vaše poslední vyúčtování, ze kterého vyčteme všechny potřebné technické parametry, nebo vyplnit naši online kalkulačku.

Ano. Přebytky ze střešní fotovoltaické elektrárny nám už prodává více než 500 menších výrobců. Pokud budete i odebírat elektřinu v tarifu Nazeleno ve dnech, když slunce nesvítí, zaplatíme vám 1500 Kč/MWh. Pokud od nás elektřinu odebírat nechcete, zaplatíme vám 750 Kč/MWh. Více informací o výkupu přebytků energie si přečtěte zde.

Cena naší zelené energie je srovnatelná s nabídkou ostatních dodavatelů elektřiny. Nesnažíme se být nejlevnější, ale naším cílem je šetrná energetika a podpora lokálních výrobců energie z obnovitelných zdrojů. Podívejte se, kolik nejčastěji platí naši zákazníci ve srovnání s nejběžnějšími tarify největších energetických společností. Rádi vám spočítáme, kolik budete ve své domácnosti nebo firmě platit vy.

Zelená elektřina pochází výhradně z obnovitelných zdrojů. Mezi ně patří například větrná či sluneční energie, biomasa a bioplyn. Výroba zelené elektřiny je šetrná k přírodě, protože na rozdíl od energie z fosilních paliv neznečišťuje ovzduší. A 100% čistá je i Elektřina Nazeleno.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

#nemuseli svítit Nazeleno, ale šli do toho

Zajímá vás čistá česká elektřina? Zůstaňte s námi v kontaktu!

226 257 257
Volejte, jsme tu denně
phone
 
Po–Pá 8-17
Buďte v obraze, stačí zanechat váš e-mail
email
Newsletter
chci dostávat novinky
Napište nám, odpovídáme hned
faq
info@nanonergies.cz
Napsat zprávu