NOVINKA! Máte plyn? Připojte se k ekologičtějšímu Plynu Naplno! To mě zajímá

Plyn a zelená elektřina od stejného dodavatele

Sjednoťte své energie pod jednoho dodavatele, ušetří vám to čas i starosti. Přechodem k Plynu Naplno navíc přispějete ke snížení své uhlíkové stopy.

Ušetříme vám čas

Měníte kontaktní údaje, číslo účtu nebo adresu? Máte-li jednoho dodavatele energií, vše vyřešíte jedním kontaktem.

Máme dobré ceny

Spolu s Elektřinou Nazeleno za férové ceny od nás dostanete i plyn za jednu z nejvýhodnějších cen na trhu.

Vracíme přírodě dech

Za každou domácnost, která se připojí k Plynu Naplno, investujeme ročně průměrně 1 300 Kč na snižování uhlíkové stopy v Česku.
Mám zájem

Podívejte se, kolik zaplatíte vy?

Spočítat
Teď se mi to nehodí? Připomeňte se mi e-mailem navečer.

Připojit se je opravdu snadné

Vše ohledně změny dodavatele plynu zařídíme za vás.
Od vás potřebujeme jen poslední vyúčtování dodávky plynu.
Změna obvykle trvá 1–3 měsíce podle výpovědní lhůty stávajícího dodavatele.
Sami si zvolíte, jestli chcete výhodnější cenu při uzavření smlouvy na dva roky nebo preferujete svobodu a smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou.
Měsíční platbu za spotřebu plynu zjistíte v kalkulačce, nebo vám ji rádi spočítáme.
Jakmile bude v Česku dostatečná nabídka bioplynu, budete mezi prvními, kdo ho bude moct odebírat.

Služby, které vám usnadní život

Dejte zelený impuls

Vyšší poptávka po zeleném plynu dá výrobcům signál, že jej mají vyrábět ve větším množství. Vy pak budete první, kdo začne odebírat 100% bioplyn.

Podepište, jak chcete

Podepsanou smlouvu můžete zaslat poštou v odpovědní obálce, nebo ji naskenujte do e-mailu. A pokud vám cokoli není jasné, klidně nás navštivte a podíváme se na smlouvu společně.

Dáme vám svobodu

Sami si zvolíte, jestli chcete výhodnější cenu při uzavření smlouvy na dva roky nebo preferujete svobodu a smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou.
Chci odebírat plyn

Chcete spolu se zelenou elektřinou odebírat i plyn?

Rádi vám připravíme nezávaznou nabídku. Máte-li otázky, zavolejte a vše vám vysvětlíme.


Nebo nám nechte vzkaz, a jestli chcete, připojte rovnou i svoje vyúčtování a my vám obratem zašleme cenovou nabídku.

FAQ

Očištěného biometanu, tedy bioplynu, je pořád příliš málo na to, abychom ho mohli dodávat zákazníkům. Právě teď hledáme další dodavatele, abyste mohli být mezi prvními, kdo bude odebírat bioplyn pro svou domácnost či firmu.

Spalováním zemního plynu i bioplynu se do atmosféry dostává jen nízké množství CO2. Hlavní rozdíl mezi oběma druhy plynu je však ve způsobu jejich získávání. Bioplyn se získává z organické hmoty a zemní plyn se těží ze země. Uhlíková stopa těžby zemního plynu je vysoká, proto se ji v maximální míře snažíme kompenzovat podporou ekologických projektů. Plyn od nás je díky tomu už dnes zelenější než u jiných dodavatelů.

Spalováním zemního plynu se zpátky do atmosféry uvolňuje skleníkový plyn CO₂ a přispívá ke změnám klimatu. Tento efekt se dá kompenzovat například výsadbou nových dlouhověkých dřevin, pro které je CO₂ potravou nezbytnou pro růst.

Přechodem na Plyn Naplno přispějete ročně v průměru 1 300 Kč na výsadbu aleje dlouhověkých stromů, a to za srovnatelnou cenu plynu jako u stávajícího dodavatele. Spolupracujeme s odbornou neziskovou organizací CI2, která podobných alejí vysadila již několik. Stromy budou díky vám desítky let ukládat uhlík z atmosféry, vyrábět kyslík, poskytovat zázemí živočichům a vytvářet příjemnější mikroklima ve svém okolí.

kontakt 1
1.

Najděte své vyúčtování za plyn.

kontakt 2
2.

Vyfoťte ho a nahrajte sem.

3.

Hotovo! Spojíme se s vámi a připravíme smlouvu Naplno. Tu pak budete moci jednoduše podepsat na mobilu nebo počítači.

Změna dodavatele obvykle trvá 1 až 3 měsíce v závislosti na výpovědní lhůtě u vašeho stávajícího dodavatele. Z papírování nemějte obavy, veškeré kroky spojené s procesem změny provedeme za vás. Stačí, když budete mít po ruce svou smlouvu, o vše ostatní se postaráme my.

Orientační poměr mezi m3, které měří plynoměr, a kWh, které jsou účtovány ve faktuře, je 1 m3 = 10,55 kWh. Přesný přepočtový koeficient vždy naleznete ve svém vyúčtování, od orientačního přepočtu by se zpravidla neměl lišit o více než jednotky procent.

Vyúčtování plynu vystavujeme na základě odečtů, které provádí distributor obvykle jednou ročně. Pokud u vás vyúčtování probíhalo vždy na podzim, bude tomu tak i nadále. U nových zákazníků se může stát, že v poměrně krátké době dostanete dvě vyúčtování za plyn – jedno od svého stávajícího dodavatele za dosavadní služby a druhé od nás na základě pravidelného odečtu od distributora.

Stav plynoměru zjištěný samoodečtem nám můžete nahlásit v období 14 dnů ode dne, kdy dochází ke změně ceny. Například při změně ceny k 1. 1. 2020 lze samoodečet nahlásit v období od 1. 1. 2020 do 14. 1. 2020. Doporučujeme vám však nahlásit stav nejpozději do 10 dnů. Nahlášení odečtu ke konci roku není povinné, distributor dělá pravidelné roční odečty ve všech odběrných místech. V případě, že stav nenahlásíte, budeme vám ve faktuře účtovat poměrnou část spotřeby.

Podobně jako u elektřiny tvoří cenu plynu regulovaná a neregulovaná část. Regulovanou část, která je stejná u všech dodavatelů plynu, určuje Energetický regulační úřad. Zahrnuje například cenu za distribuci plynu, činnost operátora trhu (OTE) a měsíční poplatek za přistavenou kapacitu. Neregulovanou část ceny plynu si stanoví každý dodavatel plynu sám. Skládá se z ceny za kWh odebraného plynu a stálého měsíčního poplatku dodavateli.

Zdá se vám, že cítíte plyn? Zavolejte na speciální telefonní číslo 1239 určené pro hlášení poruch.

Zajímá vás kromě plynu i Elektřina Nazeleno?

Máme nabídku pro domácnosti i firmy!

CHCI VĚDĚT VÍC