NOVINKA! Máte plyn? Připojte se k ekologičtějšímu Plynu Naplno! To mě zajímá

Sviťte doma 100% ekologickou elektřinou

Udržitelná

Nabízíme 100% zelenou elektřinu, která neznečišťuje ovzduší ani okolí elektráren. Našimi dodavateli jsou jen voda, vítr, slunce a další obnovitelné zdroje.

Lokální

Elektřinu získáváme pouze ze zdrojů v České republice. Čistý proud vám bude dodávat například pan Švestka ze své malé vodní elektrárny v Nižboru.

Dostupná

Ceny energií z obnovitelných zdrojů jsou srovnatelné s průměrnými cenami elektřiny na trhu. A nemusíte kopat ani žádné nové kabely nebo pořizovat jiné elektroměry.

Podívejte se, kolik platí naši zákazníci za zelenou elektřinuVážně je zelená levnější?Počítáte správně. Cenu Elektřiny Nazeleno jsme letos snížili, protože chceme, aby byla dostupná úplně pro každého. Čím více nás bude žít Nazeleno, tím čistší vzduch budeme všichni dýchat.

Pojďte do toho s námi a nechte si spočítat, kolik budete platit za čistou energii vy.
Teď se mi to nehodí? Připomeňte se mi e-mailem navečer.

Naše zelená je opravdová

po-uhli-ani-stopy

Po uhlí ani stopy

S elektřinou Nazeleno máte jistotu, že platíte pouze za čistou elektřinu. Důvod je prostý – s žádnou jinou neobchodujeme. V našem portfoliu výrobců energie najdete místo uhelných či jaderných elektráren malé lokální výrobce, kteří své okolí zatěžují jen minimálně – třeba tak jako větrná elektrárna v Jindřichovicích pod Smrkem.

mezi-temi-nejlepsimi

Mezi těmi nejlepšími

Elektřina Nazeleno se v roce 2019 dostala mezi top 15 projektů, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a mění Česko k lepšímu. Pro nás je to potvrzením, že naše práce má smysl, pro vás zase další záruka, že elektřina Nazeleno opravdu pochází výhradně z obnovitelných zdrojů.

zadna-fales

Žádná faleš

Někteří obchodníci s elektřinou si v zahraničí kupují tzv. záruky původu zelené elektřiny (certifikát) a v České republice nadále obchodují třeba s uhelným zdrojem. My záruky původu kupujeme pouze od lokálních výrobců a spojujeme je s dodávkou elektřiny Nazeleno.

Co říkají o proudu Nazeleno?

Soňa Siepaková
Jsem vděčná a hrdá, že mohu odebírat energii Nazeleno. Hřeje mě nádherný pocit, že mé peníze odchází tam, kde se tvoří krásná budoucnost naší uzdravené Země.
Maťo Mišík
Osobně se znám se zakladatelem této firmy, a tak mám k ní i lidem, kteří v ní pracují, absolutní důvěru. Věřím v jejich záměr i ve způsob, jakým ho realizují a jsem rád, že toho mohu být alespoň částečně součástí.
Simona Babčáková
Simona Babčáková
Tarif Nazeleno využívám, protože chci podpořit změnu energetiky směrem k ekologické ohleduplnosti a dlouhodobé udržitelnosti.
To mě zajímá

Do světa Nazeleno se připojíte snadno

Přepojíme vás raz dva

Nemusíte tahat žádné nové kabely ani přenastavovat elektroměr. Stačí nám vaše plná moc a my už zařídíme celý přechod k Nazeleno za vás. Používáte doma navíc i plyn? Převeďte ho také – veškerou komunikaci pak budete moci pohodlně řešit pouze na jednom místě.

Podepište, jak chcete

Je na vás, jak smlouvu uzavřete. Můžeme vám ji poslat poštou, abyste na ni měli doma klid. Podepsanou ji pošlete zpět v odpovědní obálce nebo ji naskenujete do e-mailu. A pokud není cokoli jasné, klidně nás navštivte a podíváme se na ni společně.

Dáme vám svobodu

Pokud se vám u nás přestane líbit, můžete bez problému odejít – naši zákazníci mají smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou. Stejně férové podmínky samozřejmě nabízíme i v případě Plynu Naplno.

Chci žít eko

Přejít na čistou energii je jednoduché

Po technické stránce se nic nezmění, vaše kabely i elektroměr zůstanou na místě.

kontakt 1
1.

Najděte své vyúčtování za elektřinu.

kontakt 2
2.

Vyfoťte ho a nahrajte sem.

3.

Hotovo! Spojíme se s vámi a připravíme smlouvu Nazeleno. Tu pak budete moci jednoduše podepsat na mobilu nebo počítači.

Vyúčtování elektřiny Nazeleno obdržíte, jakmile u vás distributor provede odečet elektroměru. Takže pokud u vás vyúčtování probíhalo vždy na podzim, bude tomu tak i nadále. Pokud jste se teprve nedávno stal naším novým zákazníkem, může se stát, že v poměrně krátké době dostanete dvě vyúčtování za elektřinu – jedno od svého stávajícího dodavatele za dosavadní služby a druhé od nás.

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Každé odběrné místo je specifické. Rádi vám připravíme cenovou kalkulaci pro váš byt, dům či firmu. Stačí zaslat vaše poslední vyúčtování, ze kterého vyčteme všechny potřebné technické parametry, nebo vyplnit naši online kalkulačku.

Ano. Přebytky ze střešní fotovoltaické elektrárny nám už prodává více než 500 menších výrobců. Pokud budete i odebírat elektřinu v tarifu Nazeleno ve dnech, když slunce nesvítí, zaplatíme vám 1000 Kč/MWh. Pokud od nás elektřinu odebírat nechcete, zaplatíme vám 500 Kč/MWh. Více informací o výkupu přebytků energie si přečtěte zde.

To je individuální. Pokud je původní majitel po smrti nebo je těžké jej dohledat, řeší se změna odběratele většinou čestným prohlášením. Je-li odběrné místo již připojené k nám, je to vždy snazší. Součinnost stávajícího odběratele je potřeba zejména v případě přepisu, kdy se dodavatel mění. V tomto případě totiž musíme doložit stávajícímu obchodníkovi, že od něj zákazník už nebude odebírat elektřinu a zároveň potřebujeme plnou moc k tomu, abychom mohli provést změnu u distributora.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Není to nutné, ale distributor je pak nucen spotřebu odhadnout. Doporučujeme nahlásit odečet pro usnadnění průběhu případné reklamace – je dobré mít stav elektroměru potvrzený oběma stranami, aby se předešlo sporům ohledně spotřebovaného množství.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

Veškerou administrativu spojenou s přepisem energie zařídíme za vás. Stačí nám pouze pár základních technických údajů o vašem odběrném místě, které si buď vyčteme sami z posledního vyúčtování, nebo nám je můžete napsat sami online.

Ano, jde! K přepisu odběrného místa na jméno nového nájemce potřebujeme vaši smlouvu o dodávkách elektřiny od Nano Energies, nájemní nebo kupní smlouvu s novým nájemcem, plnou moc stávajícího zákazníka a předávací protokol.

V případě, že už je odběrné místo připojené k elektřině Nazeleno, rezervujeme si na vyřízení 14 dní. Pokud ale náleží jinému obchodníkovi, lhůta se prodlužuje na 30 dní, protože musíme podat výpověď s požadavkem na ukončení dodávky.

Co svěžího ve světě Nazeleno?

Zelené tipy
Plán a kresba stavby nového domu

3 kroky k ekologičtějšímu rodinnému domu od základů

Chcete si konečně postavit ten rodinný dům, o němž už několik let sníte? Přemýšlíte, jak být při jeho stavbě a provozu co nejohleduplnější k přírodě? Máme pro vás tři tipy, kterými byste se měli při plánování řídit.
Zelené tipy
Radostná dvojice plesá nad ušetřenými účty za energie

5 tipů, jak svým topením šetřit peněženku i přírodu

Zima se pomalu vkrádá do našich domovů a topná sezóna je v plném proudu. Ještě než rozpálíte topení na maximum, přečtěte si pět osvědčených tipů, které sníží nejen vaše účty, ale také dopad na životní prostředí.
Naši výrobci

Není možné přírodu neustále vyčerpávat, říká Martin Tér

Nedaleko od Kutné Hory v obci Tupadly se setkáváme s Martinem Térem, zástupcem společnosti, která provozuje místní bioplynku. Vítá nás pevným stiskem ruky a hned vzápětí vyrážíme na prohlídku místa, kde ze zemědělské biomasy vzniká elektrická energie.
Zelené tipy

Všechno nejde měřit penězi, říká majitel pražských bister Forky's

Jan Klimovič začínal jako kuchař v brněnské pobočce rostlinného bistra Forky's. Dnes šéfuje pobočkám v Praze – na Letné a Starém Městě – a svým podnikáním chce inspirovat okolí ke změně.
Naši výrobci
Manželé Vrbatovi jsou spojeni s vodní elektrárnou Platěnice už sto let

S vodou mají plné ruce práce, přesto ji miluje celá rodina

Jen pár kilometrů od Pardubic leží malebné Platěnice, které se svou tisíciletou historií patří k vůbec nejstarším obcím v Čechách. Míjíme kostel, na jehož věži právě vyzvání gotický zvon, a přijíždíme k malé vodní elektrárně na řece Loučné. Tu vlastní a provozuje sympatická rodina Vrbatových.
Zelené tipy
Jitka Herůfková

Moravská čokoláda vzniká z bobů, které připluly na plachetnici

Zapomeňte na Švýcarsko nebo Belgii – za pořádnou čokoládou vyrazte do Čejče na Hodonínsku. V rodinné manufaktuře ji manželé Herůfkovi vyrábějí z poctivých surovin a s maximálním ohledem na životním prostředí.
Inspirace
Cyril Klepek z odpadového tržiště CYRKL

Máte odpad? A mohli bychom ho vidět?

Odpad je jednou z největších výzev současnosti. Plýtvání chce omezit online odpadové tržiště CYRKL, které propojilo poptávku s nabídkou přesně v momentě, kdy by jinak nechtěný materiál putoval na skládku.
Zelená energie
Bioplynka v obci Tupadly

Má i po roce 2020 smysl podporovat bioplyn?

Spousta odpadu, který zbytečně končí na skládkách, se dá společně s pěstovanou biomasou skvěle energeticky využít. O současných možnostech bioplynu a inspiraci, kterou bychom měli čerpat ze Švédska, jsme se bavili s Adamem Moravcem z CZ Biom – Českého sdružení pro biomasu.
Inspirace
Bojovat s horkem pomáhají ekologické budovy.

Horko k padnutí? Pomůžou ekologické stavby.

Na střeše jednoho z renovovaných objektů areálu Svatopetrská v Brně vysázeli extenzivní zeleň, ochlazují jinak než klasickou klimatizací a mají za cíl spotřebovat tolik oxidu uhličitého, kolik ho svým provozem vyprodukují.
Zelené tipy
4 kroky ke zlepšení vlastní uhlíkové stopy

4 kroky, které planetě pomůžou nejvíce

Naše planeta se ohřívá víc, než je zdrávo. Dřív, než začnete propadat environmentální skepsi, přečtěte si tuto dobrou zprávu: možností, co každý z nás může pro ochranu klimatu udělat, je hodně. A je určitě rozumné začít tam, kde to má největší dopad.