Sviťte doma Nazeleno!

domacnosti
domacnosti-l

3 důvody, proč se připojit k nám

Přepojíme vás raz dva

Nemusíte tahat žádné nové kabely ani přenastavovat elektroměr. Stačí nám vaše plná moc – my už zařídíme celý přechod k Nazeleno za vás.

Podepište, jak chcete

Je na vás, jak smlouvu uzavřete. Můžeme vám ji poslat poštou, abyste na ni měli doma klid. Podepsanou ji pošlete zpět v odpovědní obálce nebo ji naskenujete do e-mailu. A pokud není cokoli jasné, klidně nás navštivte a podíváme se na ni společně.

Dáme vám svobodu

Pokud se vám u nás přestane líbit, můžete bez problému odejít – naši zákazníci mají smlouvu na dobu neurčitou s jednoměsíční výpovědní lhůtou.

Podívejte se, kolik platí naši zákazníci za zelenou elektřinu

Naše zelená je opravdová

po-uhli-ani-stopy

Po uhlí ani stopy

S elektřinou Nazeleno máte jistotu, že platíte pouze za čistou elektřinu. Důvod je prostý – s žádnou jinou neobchodujeme. V našem portfoliu výrobců energie najdete místo uhelných či jaderných elektráren malé lokální výrobce, kteří své okolí zatěžují jen minimálně – třeba tak jako větrná elektrárna v Jindřichovicích pod Smrkem.

mezi-temi-nejlepsimi

Mezi těmi nejlepšími

Elektřina Nazeleno se v roce 2019 dostala mezi top 15 projektů, které přispívají k naplňování Cílů udržitelného rozvoje (SDGs) a mění Česko k lepšímu. Pro nás je to potvrzením, že naše práce má smysl, pro vás zase další záruka, že elektřina Nazeleno opravdu pochází výhradně z obnovitelných zdrojů.

zadna-fales

Žádná faleš

Někteří obchodníci s elektřinou si v zahraničí kupují tzv. záruky původu zelené elektřiny (certifikát) a v České republice nadále obchodují třeba s uhelným zdrojem. My záruky původu kupujeme pouze od lokálních výrobců a spojujeme je s dodávkou elektřiny Nazeleno.

Chcete přejít na čistou energii?

Rádi vám odpovíme na vaše otázky a připravíme nezávaznou nabídku. Zavolejte nám.

Nebo nám nechte vzkaz

Vaše osobní data jsou u nás v bezpečí

Co říkají o proudu Nazeleno?

Soňa Siepaková
Jsem vděčná a hrdá, že mohu odebírat energii Nazeleno. Hřeje mě nádherný pocit, že mé peníze odchází tam, kde se tvoří krásná budoucnost naší uzdravené Země.
Maťo Mišík
Osobně se znám se zakladatelem této firmy, a tak mám k ní i lidem, kteří v ní pracují, absolutní důvěru. Věřím v jejich záměr i ve způsob, jakým ho realizují a jsem rád, že toho mohu být alespoň částečně součástí.
Simona Babčáková
Simona Babčáková
Tarif Nazeleno využívám, protože chci podpořit změnu energetiky směrem k ekologické ohleduplnosti a dlouhodobé udržitelnosti.

Vaše časté dotazy

kontakt 1
1.

Najděte své vyúčtování za elektřinu.

kontakt 2
2.

Vyfoťte ho a nahrajte sem.

3.

Hotovo! Spojíme se s vámi a připravíme smlouvu Nazeleno. Tu pak budete moci jednoduše podepsat na mobilu nebo počítači.

Vyúčtování elektřiny Nazeleno obdržíte, jakmile u vás distributor provede odečet elektroměru. Takže pokud u vás vyúčtování probíhalo vždy na podzim, bude tomu tak i nadále. Pokud jste se teprve nedávno stal naším novým zákazníkem, může se stát, že v poměrně krátké době dostanete dvě vyúčtování za elektřinu – jedno od svého stávajícího dodavatele za dosavadní služby a druhé od nás.

Garanci původu každoročně potvrzuje nezávislé ověření společnosti PricewaterhouseCoopers Audit, s. r. o., které dokládá, že každý měsíc v roce nakoupíme více zelené elektřiny, než kolik jí dodáme našim zákazníkům. Naši zákazníci tak mají jistotu, že od nás získávají 100% zelenou elektřinu.

Každé odběrné místo je specifické. Rádi vám připravíme cenovou kalkulaci pro váš byt, dům či firmu. Stačí zaslat vaše poslední vyúčtování, ze kterého vyčteme všechny potřebné technické parametry, nebo vyplnit naši online kalkulačku.

Ano. Přebytky ze střešní fotovoltaické elektrárny nám už prodává více než 500 menších výrobců. Pokud budete i odebírat elektřinu v tarifu Nazeleno ve dnech, když slunce nesvítí, zaplatíme vám 1000 Kč/MWh. Pokud od nás elektřinu odebírat nechcete, zaplatíme vám 500 Kč/MWh. Více informací o výkupu přebytků energie si přečtěte zde.

To je individuální. Pokud je původní majitel po smrti nebo je těžké jej dohledat, řeší se změna odběratele většinou čestným prohlášením. Je-li odběrné místo již připojené k nám, je to vždy snazší. Součinnost stávajícího odběratele je potřeba zejména v případě přepisu, kdy se dodavatel mění. V tomto případě totiž musíme doložit stávajícímu obchodníkovi, že od něj zákazník už nebude odebírat elektřinu a zároveň potřebujeme plnou moc k tomu, abychom mohli provést změnu u distributora.

Ano. Přírodní zdroje je možné využívat bez ohledu na roční období. Náš energetický mix zajišťuje dostatečné množství energie pro všechny naše zákazníky. V průběhu roční a denní doby se pouze mění efektivita výroby elektřiny z jednotlivých zdrojů. Například větrná energie je silnější v zimních měsících, vodní energie na jaře a solární energie od jara do podzimu, kdy jsou delší a slunečnější dny. Biomasa a bioplyn vyrábí energii nezávisle na počasí.

Není to nutné, ale distributor je pak nucen spotřebu odhadnout. Doporučujeme nahlásit odečet pro usnadnění průběhu případné reklamace – je dobré mít stav elektroměru potvrzený oběma stranami, aby se předešlo sporům ohledně spotřebovaného množství.

Elektřinu v síti si můžete představit jako vodu v jezeře. Přitéká z různých míst. Do vaší zásuvky proudí energie z tradičních i přírodních zdrojů. Rozsvícená žárovka tedy svítí stále stejně, ale důležitý je zdroj, odkud elektřina pochází. Tím, že naši výrobci dodávají elektřinu vyrobenou 100% z obnovitelných zdrojů, se do sítě dostává více čisté energie. Čím více zákazníků máme, tím více čisté energie můžeme do sítě dodávat. Ačkoliv se tedy vaše spotřebiče budou rozsvěcet smíšenými zdroji, celá síť bude o něco zelenější.

Veškerou administrativu spojenou s přepisem energie zařídíme za vás. Stačí nám pouze pár základních technických údajů o vašem odběrném místě, které si buď vyčteme sami z posledního vyúčtování, nebo nám je můžete napsat sami online.

Ano, jde! K přepisu odběrného místa na jméno nového nájemce potřebujeme vaši smlouvu o dodávkách elektřiny od Nano Energies, nájemní nebo kupní smlouvu s novým nájemcem, plnou moc stávajícího zákazníka a předávací protokol.

V případě, že už je odběrné místo připojené k elektřině Nazeleno, rezervujeme si na vyřízení 14 dní. Pokud ale náleží jinému obchodníkovi, lhůta se prodlužuje na 30 dní, protože musíme podat výpověď s požadavkem na ukončení dodávky.

Co svěžího ve světě Nazeleno?

Zelená energie
Bioplynka v obci Tupadly

Má i v roce 2020 smysl podporovat bioplyn?

Spousta odpadu, který zbytečně končí na skládkách, se dá jinak energeticky využít. O současných možnostech bioplynu a inspiraci, kterou bychom měli čerpat ze Švédska, jsme se bavili s Adamem Moravcem z Českého sdružení pro biomasu.
Inspirace
Bojovat s horkem pomáhají ekologické budovy.

Horko k padnutí? Pomůžou ekologické stavby.

Na střeše jednoho z renovovaných objektů areálu Svatopetrská v Brně vysázeli extenzivní zeleň, ochlazují jinak než klasickou klimatizací a mají za cíl spotřebovat tolik oxidu uhličitého, kolik ho svým provozem vyprodukují.
Zelené tipy
4 kroky ke zlepšení vlastní uhlíkové stopy

4 kroky, které planetě pomůžou nejvíce

Naše planeta se ohřívá víc, než je zdrávo. Dřív, než začnete propadat environmentální skepsi, přečtěte si tuto dobrou zprávu: možností, co každý z nás může pro ochranu klimatu udělat, je hodně. A je určitě rozumné začít tam, kde to má největší dopad.
Zelená energie
Některé zelené tarify jsou ekologické jenom svým tvrzením.

Greenwashing: když je elektřina eko jenom jako

Zelenou elektřinu už dnes nabízí celá řada dodavatelů. Není ale všechno zlato, co se třpytí. A není ani všechna elektřina zelená, co se jako zelená tváří. S elektřinou je to totiž o něco složitější, než s jinými produkty. Elektřina je komodita a ve vaší zásuvce odvede stejnou službu bez ohledu na to, z jakého zdroje se vyrobí. Velký rozdíl je ale v tom, zda je výroba elektřiny ekologická a udržitelná.
Zelená energie
Jak je důležité býti kolibříkem

Jak je důležité býti kolibříkem

Hoří les. Všechna zvířátka už utekla a zdržují se v bezpečné vzdálenosti u řeky. Jediný kolibřík ještě létá od řeky k lesu, se svým malým zobáčkem plným vody, kterou pak pokaždé chrstne na hořící les. Ostatní si klepou na čelo a říkají: „Co blbneš, vždyť to nemá cenu!“ Kolibřík se na ně ale jenom podívá a řekne: „Dělám, co můžu.”
Zelená energie
CEO Nano Energies Stanislav Chvála

Virus ukázal, že když jde o hodně, umíme věci dělat rychle a jednoduše

O energii inovovat v časech koronaviru, cenách elektřiny a spolehlivosti obnovitelných zdrojů jsme mluvili se CEO Nano Energies Standou Chválou.
Naši výrobci
Bioplynka v Radotíně

I prošlé potraviny nebo tráva z Jeseníků rozsvěcují Česko

Zbytky jídel z kuchyní a jídelen, nevyhovující krmivo pro zvířata a jateční odpad, čerstvě posekaná tráva nebo prošlé potraviny ze supermarketů. To jsou pro bioplynku v Rapotíně, která dodává energii Elektřině Nazeleno, ty nejcennější suroviny. Proč? Dokáží z nich vyrobit zelenou elektřinu, bioplyn a hnojivo.
Zelená energie
Přepis dodavatele energií může být snadný

Chceme vás přepojit snadno a rychle. Co k tomu potřebujeme a proč?

Změnit dodavatele energií nemusí být žádné martyrium. Aby šlo všechno jako po másle, potřebujeme od vás znát několik věcí, bez kterých se převod neobejde. Co vás čeká a proč po vás chceme plnou moc?
Zelená energie
Budova Meet Factory na pražském Smíchově

V MeetFactory se prolíná umění se životním stylem

Nekašlat na přírodu. Tak by se dalo shrnout to, čeho se drží v centru MeetFactory. Nejde tam jen o galerii, umění, divadlo nebo hudbu. Chtějí být pro své návštěvníky vzorem, kudy se vydat a jak být k přírodě fér.
Zelené tipy
Popularita bezobalových prodejen roste

Firmy v roce 2020: jak pomohou přírodě?

Udržitelnost se skloňuje ve všech pádech na sociálních sítích, v médiích i na webu každé druhé firmy. Čím konkrétním mohou podniky v novém roce 2020 podpořit zelenější budoucnost planety?